Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand
Premium odznak
Zdroj: ©Shutterstock

Vraždy a predaj postihnutých žien. Morbídna tradícia čínskych sobášov duchov naháňa hrôzu

Čína trpí nedostatkom žien. Pocítila to aj táto - pre nás desivá - tradícia.

„Toto môže byť moje posledné živé vysielanie,“ hovorí čínska influencerka, zatiaľ čo z fľaše pije neznámu tmavú tekutinu. Sledovateľom tvrdí, že je to kola, napriek tomu pri každom dúšku len ťažko skrýva znechutenie. Nech už tam má naliate čokoľvek, očividne to jej telu neprospieva.

Ako sa neskôr ukázalo, hovorila pravdu. Skutočne to bol jej posledný livestream. Luo Xiao Mao Mao Zi (罗小猫猫子), vo svojej rodnej krajine známa ako Malá Mačička, zomrela v októbri roku 2021 po konzumácii nadmerného množstva pesticídov, teda tmavej tekutiny, ktorú požila pred očami tisícov virtuálnych svedkov.

Jej popol ukradli, použiť ho chceli na šokujúce účely

V tom čase 25-ročná ikona mnohých mladých čínskych žien trpela rôznymi duševnými nepokojmi. Bojovala s depresiou, úzkosťami a ťažko znášala negatívne komentáre, ktorých sa jej po vďačnom ohováraní zo strany bývalého priateľa dostávalo vskutku požehnane. Tragické však je, že ani po smrti sa nedočkala zaslúženého odpočinku.

Ani nie o mesiac neskôr obletela ázijské aj svetové média zarážajúca správa – jej popol ukradli. Rodina Malej Mačičky dala telo spopolniť v jednom z krematórií čínskej provincie Šan-tung, následne ju plánovali uložiť na večný odpočinok. Trojica zamestnancov krematória mala iné plány. V kedysi úspešnej, slávnej a zarážajúco krásnej Luo totiž uvideli skvelú príležitosť, ako si privyrobiť.

Ako? Ako možno speňažiť mŕtve telo v stave, keď už viac ani nepripomína človeka? Kto by niečo také kúpil? A prečo? Odpoveď je – na sobáš. Luo Xiao Mao Mao Zi sa mala stať takzvanou mŕtvou nevestou, a hoci z toho naskakuje husia koža, nebola prvá a rozhodne ani posledná. Svadby s mŕtvymi a medzi mŕtvymi totiž patria k jedným z najmorbídnejších čínskych tradícií, ktoré sa ľudia západu len márne snažia pochopiť.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje