Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 26.5.2024
sk
Dušan
cz
Filip
Zdroj: ©Shutterstock

Vraždy a predaj postihnutých žien. Morbídna tradícia čínskych sobášov duchov naháňa husiu kožu

Čína trpí nedostatkom žien. Pocítila to aj táto - pre nás desivá - tradícia.

Nie sú mŕtve ženy? Tak si ich urobíme!

Synovec pána Miaoa Taijianga bol údajne dobrý chlapec. Skôr, ako si stihol nájsť súcu nevestu, ale tragicky zahynul pri autonehode. Ako správny strýko chcel, aby bolo o nebohého synovca dobre postarané, s rodinou sa teda začal ohliadať po mŕtvej neveste, s ktorou by ho neskôr mohli bok po boku pochovať.

Zdalo sa, že Taijiangovi šťastie praje – jeho známy totiž o jednej vedel. V jeho rodnom meste údajne žije mladá žena, ktorá je veľmi chorá, a jej rodina sa postupne pripravuje na najhoršie. Nebránia sa myšlienke oddať ju po smrti, práve naopak, za sumu 32-tisíc čínskych jüanov (cca 4 200 eur) sú tejto myšlienke viac než otvorení.

Čína, sobáš duchov, tradícia, kultúra, peniaze, čínsky jüan
Shutterstock

Muž neváhal a mŕtvu nevestu svojmu synovcovi kúpil. Ich svadba mala prebehnúť ráno 14. júla roku 2016, o siedmej večer následne plánovali novomanželov spoločne pochovať. Veci však nabrali celkom iný spád. Počas príprav začul jeden zo svadobčanov z rakvy vychádzať zvuky, akoby sa niekto snažil vyškriabať von.

Najprv si myslel, že sa mu to len zdá, no zvuky neutíchali a napokon ich začuli aj ostatní. „Možno tam vkĺzla mačka. Všetci vieme, aké sú mačky,“ poznamenal ktosi, na margo čoho sa rozhodli rakvu otvoriť a vypustiť spomínanú mačku von. Ťažko opísať mieru prekvapenia, ktoré všetci zúčastnení zažili, keď zistili, že vo vnútri žiadna mačka nie je. Len „mŕtva“ nevesta, ktorá bola očividne taká živá, ako sa len dalo.

Neriadime sa pravidlom "O mŕtvych len dobré". O smrti treba hovoriť, pohreb si treba naplánovať, hovorí spoluzakladateľka projektu Funebra

Odporúčame prečítať:

Neriadime sa pravidlom „O mŕtvych len dobré“. O smrti treba hovoriť, pohreb si treba naplánovať, hovorí spoluzakladateľka projektu Funebra

Obchodovanie s postihnutými ženami

Policajné vyšetrovanie odhalilo pravdu. Známy pána Taijianga Hu Alian bol súčasťou amatérskej schémy obchodovania s ľuďmi, konkrétne fyzicky či psychicky postihnutými ženami, ktoré sa nemali ako brániť. Vďaka imidžu sympatického staršieho pána ho žiadna z nich neupodozrievala, keď im ponúkal pomoc či ubytovanie.

Ani vo sne by im nenapadlo, že má nekalé úmysly, na čo doplatili vlastným životom. Hluchá a nemá nevesta Taijiangovho synovca mala „šťastie“. Podané sedatíva ju neuspali na tak dlho, ako obchodníci čakali, vďaka čomu sa zobudila dosť skoro na to, aby ju niekto vyslobodil. Polícia však zistila, že Hu Alian rovnakú metódu použil už minimálne dvakrát predtým. A v oboch prípadoch bol úspešný.

Jednu ženu predal za 48 700 jüanov (cca 6 400 eur), druhú za 50 000 jüanov (cca 6 600 eur). Zarobil si tak približne 30-násobne viac ako za mesiac bežnej práce v danej provincii. Hu Alian bol obvinený z dvojnásobnej vraždy duševne znevýhodnených žien za účelom predaja ich mŕtvych tiel a odsúdený.

Čína, sobáš duchov, tradícia, kultúra, obeť, obchodovanie s ľuďmi, žena
Shutterstock

„Stratené“ červené obálky

Nájsť na zemi euro vždy poteší. Možno zaň neodletíš na Havaj, ale ako sa hovorí – euro k euru… V Číne je ekvivalentom takéhoto nečakaného malého pokladu červená obálka. Dospelí do nich zvyknú vkladať peniaze a následne nimi obdarovávať deti pri príležitosti Lunárneho nového roka. Ak teda jednu nájdeš na zemi, môžeš očakávať príjemné prekvapenie.

V júni minulého roka ale učiteľka mandarínskej čínštiny pôvodom z Taiwanu varovala ľudí na internete, nech ich radšej nechajú tak. Človeka to pokúša. Nejaké nepozorné dieťa stratilo obálku plnú peňazí a je škoda, aby ostala len tak ležať na zemi. Príbeh za ňou však môže byť úplne iný.

Ako tvrdí učiteľka, niektoré z týchto obálok nestratili pojašené deti po ceste domov – nastražili ich tam príbuzní, ktorí sa snažia nájsť polovičky svojim zosnulým deťom. Keď ich niekto zodvihne, vybehnú zo svojho úkrytu a trvajú na tom, že zdvihnutím obálky daný človek spečatil svoj osud. Presne tak – obálku zodvihne len ten, kto je ich nebohej ratolesti súdený.

Čína, sobáš duchov, tradícia, kultúra, červená obálka, peniaze, lunárny nový rok
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.